Érintésvédelem

Érintésvédelmi szabványossági felülvizsgálat és dokumentáció készítése

MSZ HD 60364 (MSZ 2364 ; MSZ 172) -szabványok szerint.

Az érintésvédelmi felülvizsgálat célja:

 

Emberi életveszély kockázatának csökkentése.

Folyamatos üzemvitel biztosítása.

14/2004.(IV. 19.) FMM rendelet betartása.

Gyakorisága:

Üzembe helyezés előtt, illetve átalakítások után. Időszakos felülvizsgálat 3 évente, KLÉSZ (Társasházakban, óvodákban, egyéb

kommunálisépületekben) hatálya alatt 6 évente.

Mi az érintésvédelmi felülvizsgálat?

Az érintésvédelem célja az üzemszerűleg feszültség alatt nem álló, de meghibásodás esetén feszültség alá kerülő vezető képes részek érintés elleni védelme elektromos szempontból. A hatásos érintésvédelem megakadályozza a zárlat, vagy egyéb más okból adódó potenciálisan veszélyes áram, és ez által, esetenként halálos áramütés elszenvedését.

Tehátnem csak az egyénnek, de a társadalomnak is fontos, hogy mind otthonunkban,mind

 

munkahelyünkön a biztonságos munkavégzés feltételei adottak legyenek.

Miért kell érintésvédelmi minősítő irat, dokumentáció?

A felülvizsgálat meglétét, és annak tartalmát bizonyító erővel csak papír alapúan dokumentált minősítő irattal lehet igazolni. Az érintésvédelmi minősítő iratot alá kell, hogy írja a felülvizsgáló. A minősítő iratban szereplő adatokért büntetőjogi felelősséget vállal. Tehát nem csak a megrendelő érdeke a pontos dokumentálás, hanem, az érintésvédelmi felülvizsgáló szakember is e tanúsítványban részletezett tartalomban felel.

Mit tartalmaz az érintésvédelmi dokumentáció?

Alap adatok: Megrendelő, cím, dátum, vizsgálat határa, műszer gyári száma, típusa, kalibráció ideje, felülvizsgáló neve, érintésvédelmi bizonyítványának száma.

Vizsgálati módszer leírása: Milyen jogszabály, szabvány alkalmazása szerint vizsgálta felül a kérdéses területet. Mért, és megengedett értékeket. Érintésvédelmi módot, megjegyzéseket, esetleges hibákat, és nem utolsó sorban tételes érintésvédelmi minősítést. Minden védelmi módhoz külön vizsgálati módszerek szükségesek. Pl: Egy fali dugaszoló aljaz alap esetben hurok ellenállás méréses vizsgálattal ellenőrizhető, ám ha kikapcsoló szervként áramvédő kapcsolót (FI relé) is alkalmaztak, a minősítő iratban már legalább kétféle résznek kell ,hogy szerepeljen.

  1.  Táblázatos védővezető ellenőrzésnek.
  2.  Áramvédő kapcsoló ellenőrzésnek.

Milyen elektromos vizsgálatok szükségesek még?

Tűzvédelmi minősítő irat – hivatalos megnevezése: Erősáramú Berendezések Időszakos Felülvizsgálata. Gyakorisága 3, 6 évente.

Villámvédelmi minősítő irat, gyakorisága 3, 6 évente.

Kéziszerszámok felülvizsgálata , 1 évente

EPH rendszer időszakos felülvizsgálata: 3, 6 évente, de az érintésvédelmi minősítésnek a részét képezi.

EPH felülvizsgálat gáz bekötéshez: Üzembehelyezést megelőzően.

Mi az az EPH?

Egyen Potenciálra Hozó hálózat. Egy létesítmény, épületben és azon kívül található nagy kiterjedésű fém felületek, csőhálózatok egyen potenciálú összekötése. Az EPH rendszerbe be kell kötni a szintet elhagyó, vagy 5 méternél hosszabb fém szerkezeteket, valamint az 500 liternél nagyobb edényeket, tárolókat, tartályokat. Fentieken kívül több más pont is előfordul, pl.: gáz, víz, fűtés cső rendszerek kiterjedésüktől függetlenül.

A hatályos jogszabályok szerint szükséges üzembe helyezés előtti (MSZ 2364-610) és időszakos (KLÉSZ hatálya alatt 6, MSZ 172 alatt 3 évente), valamint a munkavédelemi előírások, rendeletek külön szabályozott rendszerességgel írják elő az érintésvédelem felülvizsgálatát.

A vizsgálatokat több éves tapasztalattal és minden esetben fokozott körültekintéssel végezzük.

Minősítő iratokat két eredeti példányban készítjük, mely minden esetben tartalmazza egyenként a mérőpontokat táblázatos formában, valamint a könnyű rendszerezés segítésére egyedi sorszámmal. Minõsítéseket megrendelõ telephelyén nyújtjuk át, illetve postázzuk.

Szükség esetén azonnali jegyzõkönyvkészítés, mobil irodai szolgáltatással azonnali minősítő iratot prezentálunk az ország bármely pontján. Kézi és gépi formában is.

A piaci igények és az ISO auditálások elősegítése érdekében igény esetén „Adobe -pdf” formátumban digitális (CD/DVD/e-mail) formátumot tudunk biztosítani.

Kalkulációnál figyelembe vesszük az együttesen megrendelt egyéb vizsgálatokat, valamint a vizsgált területet.

Kivitelezőknek folyamatos kedvezményeket biztosítunk keretszerződés formájában.
Továbbá igyekszünk segíteni munkájukat már az építést előkészítő és építési folyamatában is, hogy a lehető leggördülékenyebb és ezáltal legjobb ráfordítási hatásfokkal gyors átadás-átvételt tudjanak produkálni megrendelőjük felé.

Érintésvédelem:

Célja annak megakadályozása, hogy a villamos hálózatok és berendezések — akár rendeltetésszerű használatuk közben, akár meghibásodásuk miatt, akár véletlenül — balesetet okozzanak. 60 V feszültség az a felső határ, amely felett érintésvédelemről gondoskodni kell. A helyesen kialakított érintésvédelem célja, hogy az áramütés okozta balesetveszélyt elhanyagolhatóan kis értékre csökkentse. Az érintésvédelem módja a hálózat, ill. a villamos berendezés normál üzemi körülmények között feszültség alá nem kerülő részeinek szigetelése. A fokozottabb biztonságot igénylő berendezéseket kettős szigeteléssel látják el (nincs kívülről érintkező vezető felületük). Az érintésvédelem további módjai a —>védőföldelés, a nullázás, a védőkapcsolás, a törpefeszültség, és egyes helyeken az érintésvédelmi kapcsolók használata.

Érintésvédelmi módok:

Az érintésvédelem módja a hálózat, ill. a villamos berendezés normál üzemi körülmények között feszültség alá nem kerülő részeinek szigetelése. A fokozottabb biztonságot igénylő berendezéseket kettős szigeteléssel látják el (nincs kívülről érintkező vezető felületük). Az érintésvédelem további módjai a —>védőföldelés, a nullázás, a védőkapcsolás, a törpefeszültség, és egyes helyeken az érintésvédelmi kapcsolók használata.

 

Érintésvédelmi felülvizsgálat:

 

Villamos műszeres mérésből áll, és a helyszíni vizsgálat során a látottak alapján minősítjük a villamos berendezéseket, hogy megfelelnek -e az érvényben lévő érintésvédelmi szabványoknak. Az érintésvédelmi szabványossági felülvizsgálat tartalmazza az érintésvédelmi szerelői ellenőrzést.

 

Az érvényben lévő 14/2004.(IV.19) FMM rendelet a villamos berendezés üzembe helyezése előtt, és előirt rendszerességgel időszakosan határozza meg az érintésvédelem ellenőrzését.

 

  • áramvédő kapcsoló: havonta
  • hordozható villamos gépek (ívhegesztő) kéziszerszámok: évente
  • KLÉSZ hatálya alá tartozó épületek: 6 évente
  • minden más villamos berendezésen: 3 évente

Érintésvédelmi szabványossági felülvizsgálat és dokumentáció készítése
MSZ HD 60364 (MSZ 2364 ; MSZ 172) – szabványok szerint.

 

Érintésvédelem hatásosságának ellenőrzése jogszabályi kötelezettség. A vizsgálat elmulasztása hatóságok által bírsággal sújtható.

Érintésvédelmi felülvizsgálatot minden új létesítésű berendezésen, épületen el kell végeztetni üzembehelyezés előtt, majd ezt követően 3 évente. KLÉSZ hatálya alatti könnyítés 6 évente.

 

Érintésvédelmi osztályok:

A villamos gyártmányokat érintésvédelmi osztályokba soroljuk:
I. Érintésvédelmi osztályú gyártmány. Az áramütés elleni védelem az üzemi szigetelésen alapul. A gyártmány testén védővezető csatlakoztatására nincs lehetőség, az üzemi szigetelés meghibásodása esetén a védelem a környezetre hárul. Pl. a környezet elszigetelése.
Érintésvédelmi osztályú gyártmány. Az üzemi szigetelés mellett járulékos óvintézkedéseket is alkalmaztak. A gyártmány testéhez csatlakoztatható a villamos hálózat vezetője úgy, hogy a megérinthető villamos vezető részek még az üzemi szigetelés meghibásodása esetén sem kerülhetnek veszélyes feszültség alá. Pl. nullázás, védőföldelés.
II. Érintésvédelmi osztályú gyártmány. Az üzemi szigetelés mellett járulékos óvintézkedésként a gyártmányt kettős szigeteléssel vagy megerősített szigeteléssel látják el. A védelem független a villamos hálózattól. A felhasználó az adattáblán látható kettős négyzet jelről ismeri fel.
III. Érintésvédelmi osztályú gyártmány. Az áramütés elleni védelem megoldása az érintésvédelmi törpefeszültségű tápláláson alapul.

 

Érintésvédelmi módok:

Az érintésvédelmet védővezetővel vagy védővezető nélkül valósíthatják meg. A védővezetős érintésvédelmi módok olyan érintésvédelmi módok, amelyek működéséhez az érintésvédelemmel ellátott villamos szerkezetek testét védővezetővel kell összekötni. Ilyen megoldás a nullázás és a védőföldelés.
A nullázás (TN-rendszer, ahol t a latin terro=föld szóból ered) olyan érintésvédelmi mód, amelynél a tápláló rendszernek közvetlenül földelt üzemi vezetője van, és ezt kötik az érintésvédelemmel ellátott villamos szerkezetek testére védővezetőként.
A nemzetközi szabvány (IEC) három fajtáját különbözteti meg:
A TN-C rendszerben, az üzemi nullavezető közös a védővezetővel.
A TN-S rendszerben, az üzemi nullavezetőt a hálózat teljes hosszában szétválasztják a védővezetőtől.
A TN-C-S rendszerben, a védővezető a hálózat egy részén közös, más részén el van választva az üzemi nullavezetőtől.
Az áram-védőkapcsolás a védővezetős érintésvédelmi módok olyan kikapcsoló szerve, amely az áramkör valamennyi üzemi vezetőjén folyó pillanatnyi váltakozó áram előjeles összegének a nagyságára működik.

 

Az áram-védőkapcsolás alkalmazásának néhány feltétele:

 

• Az üzemi áramot vezető nullvezetőt mindig át kell vezetni a kapcsolón.
• A védővezetőt soha nem szabad a kapcsolón átvezetni.
• Háromfázisú áramkörben csak háromfázisú kapcsoló alkalmazható.
• Lehetőleg a legérzékenyebb, 30 mA-es kapcsolót használjuk.

Érintésvédelmi minősítő irat:

 

Az érintésvédelmi vizsgálat végeredménye  az elemzések után az érintésvédelmi minősítő irat, amelyet a felülvizsgálat után készítünk el, és benne nyilatkozunk az általunk vizsgált villamos berendezések érintésvédelmileg megfelelnek -e az érvényben lévő előírásoknak.

A minősítő iratot minimum kettő eredeti példányban a számlával együtt adjuk át, vagy postán juttatjuk el a megrendelőnek. Külön kérésre digitális formában (pdf) is eljuttatjuk a kész minősítést.

 

Érintésvédelmi jegyzőkönyv:

 

Az érintésvédelmi minősítő irat melléklete az érintésvédelmi jegyzőkönyv, ami táblázatba foglalva részletesen tartalmazza egyenként az érintésvédelmi mérés eredményeit és a minősítéseit, hogy a mérés megfelelt vagy nem felelt meg.

 

Az Érintésvédelmi felülvizsgálat és az érintésvédelmi minősítő irat az MSZ HD 60364 szabvány szerint és az MSZ 2364 és az MSZ 172-1 figyelembevételével készül.

 

Érintésvédelmi felülvizsgáló

 

Érintésvédelem felülvizsgálatát csak az végezheti, aki erősáramú előképzettséggel rendelkezik, és legalább 3 év gyakorlati időt töltött el a szakmában. Elvégezte az érintésvédelmi felülvizsgáló tanfolyamot és ott sikeres vizsgát tett. Rendelkezik OKJ–s érintésvédelem felülvizsgálója bizonyítvánnyal.

 

 

Érintésvédelem

 

Mint minden, amit használunk az elektromos berendezések is sérülnek, meghibásodnak használatuk közben. Ebben az esetben ránk nézve az áramütésveszély jelenti a legnagyobb veszélyt.

Ennek a veszélynek az elkerülésére a villamos berendezések üzembe helyezése olyan műszaki, biztonsági, szerelési előírások betartását követeli meg, amelynek betartása elengedhetetlen a biztonságos üzemeléshez. Ha az érintésvédelem jól van kiválasztva és az kifogástalanul működik, elektromos berendezések  üzemi szigetelés sérülése, meghibásodása esetén sem kell áramütésre számítani.

A érintésvédelem tehát azt jelenti hogy a villamos berendezések használat közben, meghibásodásuk következtében se okozzanak áramütésveszélyt a környezetükre, használójukra.

 

A legalattomosabb és legveszélyesebb hiba a fémtestű villamos berendezéseknél a testzárlat, a berendezés működése közben semmi nem utal a gép áramütés veszélyes állapotára. Megfelelő érintésvédelem nélkül az ilyen meghibásodások életveszélyesek.

 

A környezetünkben többfajta érintésvédelmi megoldásokkal találkozunk.

Az érintésvédelem megvalósítása vagy védővezetővel, vagy védővezető nélkül történik.

A védővezető nélküli érintésvédelmi módok:

Érintésvédelmi törpefeszültség alkalmazásakor a villamos szerkezeteket törpefeszültségű rendszerrel tápláljuk. Törpefeszültségű az a berendezés, amely névleges feszültsége 50 V-nál nem nagyobb (pl. biztonsági transzformátor). Egyenfeszültség esetén a feszültségérték 120 V.
Villamos szerkezetek elszigetelésekor a szerkezeteknek azokat a villamosan vezető részeit szigetelik el az ember által érinthető részeitől, amelyek a testzárlat következtében feszültség alá kerülhetnek.
A környezet elszigetelésekor azokat a személyeket szigetelik el a környezetben levő földpotenciálú, nem szigetelő részektől, akik a villamos szerkezet testét érinthetik. Földeletlen egyenpotenciálra hozás esetén az egyidejűleg érinthető villamos szerkezetek teste villamosan vezető összekötés révén egyenpotenciálra kerül. Az érintkező személyek nem kerülhetnek földpotenciálra. Védőelválasztás alkalmazásakor a védendő villamos szerkezetet nem közvetlenül a hálózathoz, hanem biztonsági transzformátorhoz csatlakoztatjuk.

 

Az érintésvédelem ellenőrzése:

A villamos berendezések érintésvédelmének ellenőrzését szerelői ellenőrzéssel és szabványossági felülvizsgálattal kell végrehajtani.
A szerelői ellenőrzés végrehajtása során a védővezetős érintési módokon során következő vizsgálatokat kell elvégezni.
Megtekintéssel, ill. működési próbával kell ellenőrizni:
• a védővezetőnek és kötéseinek, valamint a csatlakozások sértetlen állapotát,
• a biztosítóbetétek, kikapcsolószervek sértetlen állapotát,
• az állandó szigetelő-ellenőrző berendezések működését korlátozott áramú mesterséges földzárlattal.

 

A piaci igények és az ISO auditálások elősegítése érdekében igény esetén „Adobe -pdf” formátumban digitális (CD/DVD/e-mail) formátumot tudunk biztosítani.

Kalkulációnál figyelembe vesszük az együttesen megrendelt egyéb vizsgálatokat, valamint a vizsgált területet.

Kivitelezőknek folyamatos kedvezményeket biztosítunk keretszerződés formájában.
Továbbá igyekszünk segíteni munkájukat már az építés előkészítő és építési folyamatában is, hogy a lehető leggördülékenyebb és ezáltal legjobb ráfordítási hatásfokkal gyors átadás-átvételt tudjanak produkálni megrendelőjük felé.

  • munkahelyek, gyárak, üzemek
  • új telephely kialakítás
  • építkezések felvonulási villamos hálózata
  • felvonulási konténerek
  • újonnan telepített villamos berendezések
  • társasházak, családi házak
  • irodaépületek, iskolák, művelődési házak
  • lakókocsi, lakóautó
  • hűtőautó, hűtőkocsi
  • hajók, úszóművek
  • ideiglenes elektromos hálózathoz csatlakoztatható járművek műszaki vizsga előtti villamos vizsgálata
  • rendeletek által előirt
  • kötelező felülvizsgálatok
  • ingyenes árajánlat
  • módszeres felülvizsgálat
  • modern akkreditált műszerekkel
  • az országban mindenhól dolgozunk
  • szabványoknak, rendeleteknek megfelelően
  • jegyzőkönyv jól áttekinthető
  • minőségi szolgáltatás

2015

06|29

Villamos készülék…

Villamos készülékek érintésvédelmi felülvizsgálata Az érintésvédelem szabványossági fel…

2014

04|15

Elektromos autó ér…

Elektromos autók érintésvédelmi vizsgálata Az elektromos autók egyre nagyobb tért hódítanak…

2013

09|04

Szabványossági fel…

Tűzvédelmi szabványossági felülvizsgálat A villamos felülvizsgálat vagy a szabványossági f…

Érintésvédelem célja:

 

Aktív és passzív érintésvédelmi módszerekkel megakadályozza a berendezések feszültség alatti részeinek véletlen érintését, valamint az elektromos árammal működő gépek külső érinthető burkolata a berendezés meghibásodása esetén se okozzon áramütést.

 

Érintésvédelmi felülvizsgálat:

 

Villamos műszeres mérésből áll, és a helyszíni vizsgálat során a látottak alapján minősítjük a villamos berendezéseket, hogy megfelelnek -e az érvényben lévő érintésvédelmi szabványoknak. Az érintésvédelmi szabványossági felülvizsgálat tartalmazza az érintésvédelmi szerelői ellenőrzést.

 

Az érvényben lévő 14/2004.(IV.19) FMM rendelet a villamos berendezés üzembe helyezése előtt, és előirt rendszerességgel időszakosan határozza meg az érintésvédelem ellenőrzését.

 

  • áramvédő kapcsoló: havonta
  • hordozható villamos gépek (ívhegesztő) kéziszerszámok: évente
  • KLÉSZ hatálya alá tartozó épületek: 6 évente
  • minden más villamos berendezésen: 3 évente

 

 

Érintésvédelmi minősítő irat:

 

Az érintésvédelmi vizsgálat végeredménye  az elemzések után az érintésvédelmi minősítő irat, amelyet a felülvizsgálat után készítünk el, és benne nyilatkozunk az általunk vizsgált villamos berendezések érintésvédelmileg megfelelnek -e az érvényben lévő előírásoknak.

A minősítő iratot minimum kettő eredeti példányban a számlával együtt adjuk át, vagy postán juttatjuk el a megrendelőnek. Külön kérésre digitális formában (pdf) is eljuttatjuk a kész minősítést.

 

Érintésvédelmi jegyzőkönyv:

 

Az érintésvédelmi minősítő irat melléklete az érintésvédelmi jegyzőkönyv, ami táblázatba foglalva részletesen tartalmazza egyenként az érintésvédelmi mérés eredményeit és a minősítéseit, hogy a mérés megfelelt vagy nem felelt meg.

 

Az Érintésvédelmi felülvizsgálat és az érintésvédelmi minősítő irat az MSZ HD 60364 szabvány szerint és az MSZ 2364 és az MSZ 172-1 figyelembevételével készül.

 

Érintésvédelmi felülvizsgáló

 

Érintésvédelem felülvizsgálatát csak az végezheti, aki erősáramú előképzettséggel rendelkezik, és legalább 3 év gyakorlati időt töltött el a szakmában. Elvégezte az érintésvédelmi felülvizsgáló tanfolyamot és ott sikeres vizsgát tett. Rendelkezik OKJ–s érintésvédelem felülvizsgálója bizonyítvánnyal.

 

 

Érintésvédelem

 

Mint minden, amit használunk az elektromos berendezések is sérülnek, meghibásodnak használatuk közben. Ebben az esetben ránk nézve az áramütésveszély jelenti a legnagyobb veszélyt.

Ennek a veszélynek az elkerülésére a villamos berendezések üzembe helyezése olyan műszaki, biztonsági, szerelési előírások betartását követeli meg, amelynek betartása elengedhetetlen a biztonságos üzemeléshez. Ha az érintésvédelem jól van kiválasztva és az kifogástalanul működik, elektromos berendezések  üzemi szigetelés sérülése, meghibásodása esetén sem kell áramütésre számítani.

A érintésvédelem tehát azt jelenti hogy a villamos berendezések használat közben, meghibásodásuk következtében se okozzanak áramütésveszélyt a környezetükre, használójukra.

 

A legalattomosabb és legveszélyesebb hiba a fémtestű villamos berendezéseknél a testzárlat, a berendezés működése közben semmi nem utal a gép áramütés veszélyes állapotára. Megfelelő érintésvédelem nélkül az ilyen meghibásodások életveszélyesek.

 

A környezetünkben többfajta érintésvédelmi megoldásokkal találkozunk.

Az érintésvédelem megvalósítása vagy védővezetővel, vagy védővezető nélkül történik.

 

 

Érintésvédelem típusai:

 

O ÉV osztály

Az elektromos eszköz áramütés elleni védelme a üzemi szigetelésen múlik, védővezető csatlakoztatására semmi nincs kialakítva, üzemi szigetelés hibája után a környezetre van bízva  az áramütés és az erősáramú  áramütés elleni védelem Pl: környezet elszigetelése.

 

vezetékes érintésvédelem I. ÉV osztály

A villamos hálózat tartalmaz egy védővezetőt, amit direkt módon vagy villásdugón keresztül összekötünk az elektromos berendezésünk fémburkolatával. Testzárlat kialakulásakor hiba áram folyik a védővezetőn, amely működésbe hozza az érintésvédelmi védelmi berendezést. Nullázás, Védőföldelés.

 

védőelválasztás, II. ÉV osztály

Biztonsági leválasztó transzformátoron keresztül táplálunk egy berendezést. A leválasztott hálózat a földhöz képest nem okoz áramütést, ezért nem lehet a készüléket földelni sem, és erről a leválasztott hálózatról csak egy készülék táplálható.

 

kettős szigetelés II. ÉV osztály

A villamos gép üzemi szigetelésén kívül van még egy szigetelés, amely így biztosítja a berendezésünk üzembiztonságát.

 

törpefeszültség III. ÉV osztály

Ennél az érintésvédelmi módnál a feszültség le csökkentésével érünk el biztonságot. Ez lehet 50 V, 25 V, 12 V minél kisebb feszültséget használunk, annál nagyobb biztonságot érünk el.

 

Az új erősáramú és villamos berendezések szakszerű szerelése és kivitelezése után, még beüzemelésűk előtt, mindig el kell végezni az érintésvédelem szabványossági felülvizsgálatot, hogy a beépítésre került villamos védelmi eszközök megfelelően működnek, hiba estén működőképesek. Ezen kívül rendeletben meghatározott időközönként időszakosan is ellenőrizni kell az érintésvédelem hatásosságát, hogy használat közben nem romlott a villamos berendezések, és a védelmi készülékek állapota a biztonság rovására.

Az érintésvédelem megfelelő, de a veszély még akkor ott maradhat, ha nem tartunk be néhány egyserű szabályt:

 

  • Horpadt, törött, sérült villamos eszközöket ne használjunk.
  • Fémtestű készülék villás dugóját, csak földelt aljzatba csatlakozassunk.
  • Csak három eres szabályos hosszabbítót használjunk.
  • Ha a csatlakozóvezeték sérült elrepedt kilátszanak a vezető erek, a készüléket ne használjuk, cseréltessük ki a vezetéket.
  • Szigetelőszalaggal a hibás vezeték betekerése nem biztonságosA védekezés az emberek gondosságán is múlik, hogy elkerüljék a bajt.Az érintésvédelmi jegyzőkönyvet munkavédelmi ellenőrzés során kérhetik, hiánya esetén, kötelezik az üzembentartót, tulajdonost az érintésvédelmi felülvizsgálat haladéktalan pótlására.Ha Önnel ilyen előfordul, ne fizessen bírságot, ígérje meg az ellenőröknek, és azonnal végeztesse el az érintésvédelmi felülvizsgálatot.Az érintésvédelem sürgős megrendelése estén, a legrövidebb időn belül elvégezzük az érintésvédelmi mérést és felülvizsgálatot, és ez után rövid időn belül elkészítjük az érintésvédelmi jegyzőkönyvet.